To jest post gościnny napisany przez Elizabeth B. Vandesteeg, Partner ds. usług finansowych i restrukturyzacji w Levenfeld Pearlstein, LLC.
W ostatnich latach rośnie liczba naruszeń danych i incydentów związanych z prywatnością, a bezpieczeństwo informacji nie jest już czymś, co firmy mogą po prostu odłożyć na dalszy plan. Jest ono raczej niezbędne do skutecznego prowadzenia działalności i ograniczenia znacznego ryzyka i kosztów. Bezpieczeństwo informacji odnosi się do procesów i metodologii zaprojektowanych i wdrożonych w celu ochrony drukowanych, elektronicznych lub innych form informacji lub danych, w tym: poufnych, prywatnych i wrażliwych informacji; lub danych pochodzących z nieautoryzowanego dostępu, użycia, niewłaściwego użycia, ujawnienia, zniszczenia, modyfikacji lub zakłócenia. Program Bezpieczeństwa Informacji (ISP) to udokumentowany zestaw zasad, wytycznych i procedur firmy w zakresie bezpieczeństwa informacji. Celem ISP jest ocena ryzyka, monitorowanie zagrożeń i łagodzenie ataków cyberbezpieczeństwa.
Wszystkie firmy, niezależnie od wielkości, powinny mieć dostawcę usług internetowych. Niezależnie od tego, czy Twoja organizacja ma do czynienia z dużą ilością danych osobowych, czy też nie, Twoje dane nadal mogą być celem ataku. Twoje własne dane finansowe, informacje o pracownikach lub inne poufne informacje mogą być atrakcyjnym celem dla atakujących, ponieważ mogą potencjalnie sprzedawać lub manipulować w inny sposób w celu osiągnięcia zysku.
Dowiedz się, co CEO BigTime ma do powiedzenia na temat korzyści związanych z bezpieczeństwem oprogramowania opartego na chmurze w niedawnym artykule 2022 predictions.
Ponieważ dostawca usług internetowych został zaprojektowany w celu zmniejszenia ryzyka naruszenia bezpieczeństwa informacji i spełnienia wymogów regulacyjnych, dostawca usług internetowych firmy powinien skupić się na tworzeniu polityk i procedur związanych z następującymi kwestiami: (1) zarządzanie i klasyfikacja danych; (2) kontrola dostępu; (3) planowanie pojemności i wydajności; (4) bezpieczeństwo systemów i sieci; (5) monitorowanie systemów i sieci; (6) rozwój systemów i aplikacji; (7) bezpieczeństwo fizyczne i kontrole środowiskowe; (8) ocena ryzyka; (9) reagowanie na incydenty; oraz (10) szkolenie personelu.
Poniższa lista kontrolna ma na celu pomóc w stworzeniu dostawcy usług internetowych, który spełnia potrzeby Twojej firmy:
- Czy dostawca usług internetowych zawiera dobrze zdefiniowaną misję, która obejmuje główną funkcję firmy, rolę zespołu ds. bezpieczeństwa firmy, głównych klientów firmy, produkty i usługi, które składają się na przychody firmy, oraz lokalizację geograficzną, w której działasz (jeśli dotyczy)?
- Czy ISP zawiera następujące elementy?
- Cel
- Zakres
- Cele w zakresie bezpieczeństwa informacji
- Poufność, dostępność i integralność danych
- Polityka uprawnień i kontroli dostępu
- Klasyfikacja danych
- Obsługa danych i operacje
- Sesje dotyczące świadomości bezpieczeństwa
- Odpowiedzialność i obowiązki personelu
- Odpowiednie przepisy (które mogą się znacznie różnić w zależności od stanu lub kraju, w którym organizacja prowadzi działalność)
- Czy dostawca usług internetowych przewiduje i chroni przed naruszeniem bezpieczeństwa informacji (tj. niewłaściwym wykorzystaniem danych, sieci, systemów komputerowych i aplikacji)?
- Czy usługa ISP obejmuje wszystkie dane, programy, systemy, obiekty, personel i inną infrastrukturę technologiczną?
- Czy dostawca usług internetowych stosuje zasadę najmniejszych przywilejów?
- Zasada najmniejszego przywileju, ważna koncepcja bezpieczeństwa komputerowego, to praktyka ograniczania praw dostępu dla użytkowników, kont i procesów komputerowych tylko do tych, które są potrzebne do wykonania danego zadania.
- Uprawnienie odnosi się do upoważnienia do ominięcia pewnych ograniczeń bezpieczeństwa. W odniesieniu do ludzi, minimalne uprawnienia oznaczają egzekwowanie minimalnego poziomu praw użytkownika i dostępu, które nadal pozwalają użytkownikowi wykonywać swoją funkcję. W przypadku procesów, aplikacji, systemów i urządzeń odnosi się to tylko do posiadania uprawnień wymaganych do wykonywania autoryzowanych działań.
- Czy dostawca usług internetowych rozróżnia typy danych i sposób obsługi każdego z nich?
- Często dostawca usług internetowych klasyfikuje dane jako klasy wysokiego ryzyka, poufne lub publiczne.
- Dane wysokiego ryzyka zazwyczaj obejmują dane chronione przez ustawodawstwo stanowe i federalne; informacje objęte ustawą o ochronie danych, HIPAA i FERPA; informacje finansowe; informacje o wynagrodzeniach; oraz informacje o personelu.
- Poufne dane mogą często obejmować informacje, które nie są chronione prawem, ale mimo to powinny być chronione przed nieautoryzowanym ujawnieniem.
- Dane publiczne obejmują informacje, które są swobodnie rozpowszechniane.
- Czy w organizacji istnieje świadomość bezpieczeństwa ISP?
- Firmy powinny zapewnić pracownikom szkolenia, które pomogą im uzyskać informacje na temat gromadzenia/wykorzystywania/usuwania danych, utrzymywania jakości danych, zarządzania dokumentacją, poufności, prywatności, odpowiedniego wykorzystania systemów informatycznych i prawidłowego korzystania z sieci społecznościowych, a także innych ważnych środków bezpieczeństwa danych.
- Czy dostawca usług internetowych uznaje prawa klientów (tj. zapewnia skuteczny mechanizm reagowania na skargi lub wnioski)?
- Czy dostawca usług internetowych wyznacza zespół reagowania na incydenty w celu obsługi incydentów bezpieczeństwa i naruszeń danych?
Firmy powinny również uzyskać polisę ubezpieczenia cybernetycznego jako część ich ogólnego programu bezpieczeństwa. Firmy ubezpieczeniowe stały się ostatnio znacznie bardziej rygorystyczne w gwarantowaniu tych polis cybernetycznych. Wdrożenie i udokumentowanie silnego i przemyślanego ISP może być bardzo skutecznym narzędziem dla firm w celu uzyskania lepszej ochrony ubezpieczeniowej za niższą składkę.
Zespół BigTime ma obsesję na punkcie prywatności i bezpieczeństwa Twojej firmy. Dlatego też zachęcamy naszych klientów do przejścia z akceptowania czeków papierowych na zintegrowane rozwiązanie płatności online, takie jak BigTime Wallet. Dzięki płatnościom online ryzyko kradzieży tożsamości i oszustw związanych z czekami jest znacznie zmniejszone. Zobacz, jakie inne korzyści w zakresie bezpieczeństwa oferuje BigTime Wallet.