Przewodnik po modelach prognozowania przychodów: 4 rodzaje i błędy, których należy unikać

BigTime

Aktualizacja: 10 listopada 2023 r.
24 marca 2022 r.
Spis treści
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
Spis treści
Przewodnik po modelach prognozowania przychodów
prognozowanie przychodów

Czym jest prognozowanie przychodów?

Prognozowanie przychodów to strategia firmy wykorzystywana do szacowania i przygotowywania się na przyszłe przychody. Jest to proces przewidywania, ile przychodów firma może oczekiwać w określonym czasie w celu podejmowania decyzji biznesowych opartych na danych.

Prognozowanie przychodów jest bardziej sztuką niż nauką - przynajmniej dla organizacji świadczących profesjonalne usługi. Chociaż dane wejściowe wykorzystywane w metodach prognozowania finansowego mają charakter ilościowy, odnoszący sukcesy menedżerowie usług profesjonalnych często będą uwzględniać swoje spojrzenie na biznes, udział w rynku lub kluczowych klientów. Doskonalenie jakościowego aspektu prognozowania przychodów biznesowych wiąże się z wieloletnim doświadczeniem w pracy w organizacjach świadczących usługi profesjonalne.

Podstawowy model planowania i prognozowania przychodów jest jednak czymś, co każdy menedżer usług powinien wiedzieć, jak zbudować i dobrze zbudować. Istnieje kilka różnych metod prognozowania finansowego, które firmy świadczące profesjonalne usługi mogą wykorzystać do prognozowania usług konsultingowych.

Jakie są rodzaje modeli prognozowania przychodów?

Typowe modele prognozowania przychodów dla produktów lub usług obejmują: model prognozowania przychodów z rurociągów, model prognozowania przychodów z zaległości, oddolny model prognozowania przychodów (lub oparty na zasobach) oraz prognozowanie przychodów na podstawie wyników historycznych i skutków zmian.

W rzeczywistości organizacje będą mieszać i dopasowywać różne modele, aby opracować najdokładniejszą metodę prognozowania, jaką mogą. Biorąc pod uwagę, że istnieje wiele różnych sposobów prognozowania przychodów za pomocą analityki predykcyjnej, oto kilka najpopularniejszych metod prognozowania przychodów.

Model prognozowania przychodów z rurociągów

Model prognozowania przychodów pipeline obejmuje śledzenie i mierzenie przyszłej sprzedaży organizacji - lub ich pipeline sprzedaży. Chodzi o to, że pewien procent prognozy sprzedaży zamieni się w rzeczywistą pracę. Trudną częścią tego podejścia jest próba odgadnięcia, jaki będzie rozmiar każdej transakcji i jaki jest "pewien procent" pipeline. Wiele organizacji wykorzystuje procentowe prawdopodobieństwo możliwości, reprezentowane przez etap, na którym się znajduje, do obliczenia całkowitej prognozy przychodów.

To powiedziawszy, zwykle dopiero na późniejszym etapie procesu sprzedaży dokonuje się rozsądnego oszacowania wielkości i czasu trwania. Ogranicza to zasięg tego typu prognoz.

Mocne strony

  • Dane z rurociągów są zazwyczaj dostępne i łatwe do zrozumienia.
  • Historyczne wskaźniki wygranych mogą zwiększyć zaufanie do modelu.

Słabe strony

  • Zespół sprzedaży może być zbyt optymistyczny, co prowadzi do zawyżonych prognoz.
  • Nie obejmuje prac w toku.
  • Nie zawiera szczegółowych informacji na temat tego, kiedy przychód zostanie uzyskany.

Model prognozowania zaległych przychodów

Podobnie jak w przypadku podejścia pipeline, wykorzystanie backlogu do prognozowania finansowego obejmuje analizę całkowitej kwoty przychodów, które organizacja zakontraktowała, ale jeszcze nie uzyskała. Wykorzystując backlog jako model prognozowania przychodów, nie trzeba martwić się tak bardzo o uwzględnienie niepewności, ale raczej realistycznie rozłożyć wzrost przychodów w czasie. Rozkładu tego można dokonać poprzez obliczenie typowego tempa pracy zespołu w danym okresie i podzielenie go przez całkowitą kwotę przychodów.

Obliczenia te będą przedstawiać, ile czasu zajmie organizacji, przy jej obecnym rozmiarze, zarobienie tego, co znajduje się obecnie w zaległościach. Podejście to sprawdza się dobrze, gdy organizacja potrzebuje jedynie wysokopoziomowego widoku tempa wzrostu. Zakłada również, że organizacja ma historyczne osiągnięcia w dostarczaniu pracy bardzo podobnej do tego, co znajduje się w zaległościach. Dość często organizacje świadczące usługi profesjonalne synchronizują swoje zaległości z pipeline'em, aby stworzyć bardziej holistyczną, długoterminową prognozę przychodów.

Mocne strony

  • Łatwe do obliczenia.
  • Nie wymaga intensywnego faktoringu.
  • Może być wykorzystywany do planowania wydajności popytu.

Słabe strony

  • Harmonogram przychodów jest przybliżony.
  • Wartościowe tylko jako narzędzie planowania.

Model prognozowania przychodów w oparciu o zasoby (lub prognozowanie oddolne)

Prognozowanie oparte na zasobach, znane również jako prognozowanie oddolne, pozwala zespołom zaplanować wszystkie zaplanowane prace i odpowiednio dopasować odpowiednie zasoby do projektów, korzystając z oprogramowania do planowania zasobów i ich najlepszej oceny. Zaplanowane prace obejmują zarówno projekty w fazie propozycji, jak i projekty obecnie realizowane. Następnie organizacja może przełożyć zaplanowane prace na dokładne, rozłożone w czasie prognozy przychodów, zapewniając wgląd w zdolność organizacji do pomyślnego dostarczenia pracy w szacowanym czasie zakończenia.

Ta przejrzystość zapewnia zespołom jasne zrozumienie pipeline'u projektów, ale także pozwala osobom odpowiedzialnym za planowanie zasobów na uważne zrównoważenie zasobów w całym obciążeniu projektami organizacji. Prognozy oparte na zasobach powinny być monitorowane na bieżąco i odpowiednio dostosowywane w celu podkreślenia niedoborów i nadwyżek mocy produkcyjnych, zwrócenia uwagi na projekty, które są zarówno przed, jak i po terminie, oraz uwzględnienia nowych prac, które wchodzą do pipeline'u sprzedaży.

Mocne strony

  • Bardzo dokładna i szczegółowa prognoza.
  • Może obejmować zarówno prace nad rurociągiem, jak i prace w toku.
  • Dostosowuje się do zmian harmonogramu wprowadzanych przez kierowników projektów.
  • Przydatne do podkreślania niedoborów lub nadwyżek przepustowości.
  • Przydatne do wyróżniania projektów, które są przed lub za harmonogramem.

Słabe strony

  • Wymaga zdyscyplinowanego procesu w celu zapewnienia dokładnych rezerwacji zasobów.
  • Do prawidłowej decentralizacji procesu potrzebne jest zaawansowane narzędzie do zarządzania zasobami.

Prognozowanie przychodów na podstawie wyników historycznych i skutków zmian

W przypadku organizacji, które prowadzą model biznesowy oparty na powtarzających się przychodach, takich jak dostawcy usług zarządzanych, podejście to może działać dobrze. Polega ono na założeniu, że organizacja uzyska co najmniej taką samą kwotę przychodów w bieżącym okresie, jak w tym samym okresie w przeszłości. Mając historyczne wyniki jako punkt odniesienia, bieżące warunki są następnie analizowane w celu oceny, w jaki sposób mogą one wpłynąć na te wyniki. Pozyskanie lub utrata dużego klienta, wprowadzenie nowej linii usług lub zewnętrzne czynniki rynkowe to przykłady wydarzeń, które należy wziąć pod uwagę.

Mocne strony

  • Może być wykonana szybko.
  • Uwzględnia czynniki rynkowe oprócz zaległości i pipeline.
  • Może być wykonywana w połączeniu z innymi metodami.

Słabe strony

  • Wymaga dogłębnego zrozumienia firmy i rynku, na którym działa.
  • Musi być konsekwentnie oceniany pod kątem dokładności.
  • Nie podkreśla wymagań dotyczących wydajności.
  • Nieodpowiednie dla tradycyjnych modeli biznesowych usług.

Jak prognozować przychody firm konsultingowych i świadczących profesjonalne usługi?

Jak więc firmy konsultingowe faktycznie prognozują swoje przychody? Prawdziwą odpowiedzią jest prawdopodobnie jakaś wersja "wszystkich powyższych" jako ich model finansowy usług profesjonalnych. Każda organizacja świadcząca profesjonalne usługi nie tylko inaczej podchodzi do prognozowania przychodów, ale każda z nich będzie również korzystać z innej kombinacji technik omówionych powyżej, aby uzyskać ostateczną liczbę.

Połączenie modelu prognozowania przychodów z zaległości, oddolnego podejścia do prognozowania i metody prognozowania przychodów z rurociągów byłoby przykładem tego, jak mogłoby to wyglądać w rzeczywistych warunkach. Organizacje, które są mistrzami tego procesu prognozowania, zazwyczaj wykorzystują oprogramowanie do zarządzania przychodami i oprogramowanie do prognozowania przychodów za pośrednictwem narzędzia do automatyzacji usług profesjonalnych (PSA) w celu agregacji i walidacji swoich prognoz.

W przypadku standardowych, powtarzalnych prac, które zostały już wygrane, organizacja może wykorzystać swoje zaległości, aby uzyskać ogólny obraz prognoz przychodów. Zaangażowana praca, która wymaga dostosowania, może wymagać dodania prognozowania oddolnego lub planu opartego na zasobach.

Od tego momentu sensowne może być nakładanie warstw na pracę pipeline przy użyciu rozmiaru szansy, daty rozpoczęcia, czasu trwania i prawdopodobieństwa, aby następnie modelować niezaangażowane przychody. Takie podejście pozwala organizacji na dokładne rozłożenie w czasie prognoz dotyczących zarządzania przychodami, a także zobowiązanie się do planowania zdolności w zakresie sposobu dostarczania pracy. Ponieważ modele oparte na zasobach rozumieją możliwości poza wymiarem zasobów (np. tytuły, działy, biura), prognoza przychodów jest przydatna w wielu procesach decyzyjnych.

Co łączy wszystkie metody prognozowania przychodów?

Niezależnie od tego, jaki model prognozowania przychodów wybierze organizacja, jest jedna rzecz, którą wszystkie organizacje świadczące usługi profesjonalne muszą zrobić - sprawdzić swoją pracę. Metody prognozowania finansowego są przydatne tylko wtedy, gdy można im zaufać. Organizacje świadczące usługi profesjonalne muszą konsekwentnie mierzyć dokładność swoich prognoz. Jeśli brakuje dokładności, nadszedł czas, aby ocenić nowe podejście. Przyjrzyjmy się teraz niektórym z typowych problemów, które pojawiają się podczas prognozowania przychodów i jak ich uniknąć.

Błędy w prognozowaniu przychodów

Firmy świadczące profesjonalne usługi żyją i umierają dzięki swojej zdolności do prognozowania przychodów. Chociaż istnieje wiele rodzajów prognozowania, które wykonują firmy usługowe - wykorzystanie, rentowność lub zaległości - wszystkie one wiążą się z podstawową prognozą przychodów. Prawidłowe prognozowanie przychodów oznacza, że firma jest odpowiednio duża i oferuje zdrowy zestaw usług. Popełnienie błędu w prognozowaniu przychodów spowoduje, że w kluczowych obszarach będzie za mało lub za dużo personelu, a firma będzie cierpieć z powodu niskiego wskaźnika wykorzystania, wysokiej rotacji lub ogólnego braku ukierunkowania. 

Właśnie dlatego prognozy przychodów są tak ważne. Niestety, nie zawsze poświęca się im tyle uwagi, na ile zasługują.

Jedną z rzeczy, która odróżnia dobrze prosperujące firmy świadczące profesjonalne usługi z solidną strategią wzrostu od ich rówieśników, jest ich zdolność do wiarygodnego prognozowania przychodów. Chociaż nie ma jednego uniwersalnego podejścia, przeanalizujemy sześć typowych błędów w prognozowaniu przychodów opartych na zasobach, które firmy usługowe popełniają podczas swojej podróży na szczyt. Błędy te często pojawiają się w firmach, które szybko się rozwijają lub po prostu nie mają odpowiednich narzędzi do modelowania swojej działalności.

Błąd w prognozowaniu przychodów #1: Zaplanuj swoich ludzi

W najlepiej prosperujących firmach świadczących profesjonalne usługi często można znaleźć sporo uwagi poświęconej dopasowywaniu ludzi do odpowiednich projektów i planowaniu pracy. Oprogramowanie do planowania zasobów ma kluczowe znaczenie dla tego procesu, a firmy te rutynowo mają całą grupę menedżerów zasobów, którzy kontrolują przepływ ludzi i pracy.

Mniej zdyscyplinowane firmy często pomijają ten krok, twierdząc, że nie mają wystarczająco dużo czasu lub przyszłość jest zbyt nieprzejrzysta, aby się do niej zobowiązać. Podczas gdy w rzeczywistości kierownicy projektów nadal tworzą harmonogramy dla swoich projektów, po prostu nie robią tego w spójny i wymierny sposób. Tworzą arkusze kalkulacyjne Excel lub korzystają z osobistych kalendarzy. Te cenne informacje są następnie tracone przez decydentów firmy i regularnie pojawiają się problemy z personelem, rentownością lub wzrostem.

W związku z tym proces planowania powinien być zdecentralizowany i koncentrować się na najlepszych szacunkach w danym momencie. Kierownicy projektów powinni być odpowiedzialni za regularne aktualizowanie harmonogramów wszystkich swoich projektów. Jeśli nie wiedzą jeszcze, kto wykona pracę, powinni wykorzystać nienazwane zasoby zastępcze do modelowania pracy. Dzięki spójnemu procesowi organizacja będzie dysponować podstawowymi danymi, których potrzebuje, aby rozpocząć tworzenie prognozy przychodów, która przedstawia moment uzyskania przychodów, zamiast niejednoznacznych sum zaległości.

Planowanie i prognozy przychodów w akcji

Niedawno współpracowaliśmy z mniejszą (około 25 osób), ale wyrafinowaną firmą usługową, która była niezwykłym przykładem wartości tego podejścia. Stosowali oni prostą zasadę: jeśli dana osoba nie jest zaplanowana w projekcie, to nad nim nie pracuje. Nie ma znaczenia, czy praca jest na ostatnią chwilę i ma się odbyć jutro, czy może się odbyć w przyszłym miesiącu, od kierowników projektów oczekiwano, że będą aktualizować harmonogramy projektów.

Z perspektywy kierownika projektu dodało to około 20 minut pracy administracyjnej do ich dnia, ale była to praca, którą już wykonywali - choć w innym medium. Z perspektywy zespołu kierowniczego było to skarbnicą danych, które mogli wykorzystać do podejmowania bardziej wpływowych decyzji.

Zespół kierowniczy wykorzystał serię zautomatyzowanych pulpitów nawigacyjnych, aby przełożyć informacje o harmonogramie na prognozy przychodów, a następnie porównać prognozowane przychody z potencjałem przychodów firmy. Wyznaczyli sobie benchmarki do osiągnięcia i zarządzali przepływem pracy, aby zapewnić zdrowe wykorzystanie, rentowność i zaległości. Dzięki dostępowi do praktycznych informacji udało im się utrzymać wskaźniki wykorzystania powyżej średniej rynkowej, a także zwiększyć wielkość firmy przy zachowaniu zdrowych marż.

Błąd w prognozowaniu przychodów nr 2: Prawidłowe stawki!

Planowanie zespołu, niezależnie od jego wielkości, jest ważne. To pierwszy krok do stworzenia wiarygodnej prognozy przychodów. Po uzyskaniu tych informacji należy je przełożyć na przychody. W tym miejscu pojawiają się stawki.

Stawki rozliczeniowe to stosunkowo prosta koncepcja. Niestety, ponieważ stawki są łatwe do uchwycenia, wiele niuansów zarządzania stawkami może zagubić się w prognozach przychodów. Możliwe, że każdy typ osoby w organizacji ma standardową stawkę, ale każda negocjowana umowa może stanowić zniżkę w stosunku do tej stawki.

Co więcej, różne rodzaje pracy mogą wiązać się z różnymi stawkami. Jeśli firma świadcząca profesjonalne usługi po prostu mówi "rozliczamy się za 175 USD za godzinę" i na podstawie tej stawki opiera swoją prognozę przychodów, prawdopodobnie zawyża swój potencjał zarobkowy. W związku z tym stawki powinny być powiązane z najbardziej szczegółowym elementem, jakim mogą być - najlepiej z każdą zaplanowaną godziną.

Historia staje się nieco bardziej skomplikowana, jeśli zarządzasz umowami o stałej cenie dla projektów. Tendencją jest postrzeganie tego typu pracy jako łatwiejszej do prognozowania, ponieważ cena jest stała, ale całkowita wartość pracy nie jest jedynym składnikiem.

Firmy świadczące profesjonalne usługi muszą również rozważyć, kiedy przychód zostanie zrealizowany. O ile nie prowadzisz działalności usługowej na zasadzie gotówkowej, dopasowanie przychodów do czasu wykonania pracy ma kluczowe znaczenie. W przypadku prac, które zostały już wykonane, oprogramowanie do rozpoznawania przychodów przypisuje odpowiednią kwotę do każdej przepracowanej godziny. Z drugiej strony, przyszłe godziny muszą mieć przypisany przychód w oparciu o wartość pozostałej umowy.

Błąd w prognozowaniu przychodów #3: Nie wszystkie projekty są sobie równe

Mając wiarygodny harmonogram i realistyczne stawki, zaczyna się tworzyć prognoza przychodów. Od tego momentu konieczne jest, aby firmy świadczące profesjonalne usługi zaczęły segmentować rodzaje projektów, dla których prognozowane są przychody.

Dość dużo uwagi poświęca się często projektom pipeline, aby umniejszyć ich wpływ na ogólne oszacowanie. Wiemy, że nie każdy projekt zostanie wygrany i mamy informacje o projektach na różnych etapach cyklu sprzedaży (szansa vs. propozycja). Nie jest więc zaskoczeniem, że przychody reprezentowane przez te projekty powinny być uwzględniane.

Pomijane są jednak projekty znajdujące się na drugim końcu cyklu życia projektu - te, które znajdują się w stanie zagrożenia. Projekty te mogą albo zostać nagle zatrzymane, albo zacząć gromadzić dużo pracy niepodlegającej rozliczeniu w celu ich skorygowania.

Niezależnie od tego, w jaki sposób te zagrożone projekty są zarządzane, prawdopodobnie stanowią one przychód, który nigdy nie zostanie uzyskany. Firmy usługowe powinny odpowiednio skorygować przyszłe stawki za te projekty lub ustalić rozsądny sposób uwzględniania przychodów związanych z pracami zagrożonymi, aby uniknąć wycieku przychodów.

Błąd prognozy przychodów #4: upewnij się, że harmonogram jest aktualny

Korzystanie z harmonogramu zasobów do budowania prognozy od dołu do góry jest jednym z najbardziej precyzyjnych sposobów modelowania przychodów. Jednak gdy sytuacja się zmienia, a będzie się zmieniać, jeśli menedżerowie nie zaktualizują harmonogramu, ich prognozy przychodów staną się coraz bardziej niedokładne. Istnieją dwa sposoby, w jakie harmonogramy stają się nieaktualne w firmach świadczących profesjonalne usługi - krótkoterminowe zmiany i długoterminowe opóźnienia.

Każdy kierownik projektu jest zaznajomiony z wprowadzaniem krótkoterminowych korekt, aby utrzymać swoje plany na właściwym torze. Kierownicy projektów często pomijają jednak efekt domina, jaki zmiany te wywierają na inne projekty w organizacji. Przyciągnięcie dodatkowych zasobów, przekierowanie starszego członka zespołu lub po prostu przydzielenie większej ilości czasu na zadanie będzie miało wpływ na krótkoterminową prognozę przychodów. Firmy świadczące profesjonalne usługi, które korzystają ze scentralizowanego oprogramowania do planowania zasobów, mogą modelować te korekty i aktualizować swoje prognozy w czasie rzeczywistym.

Wraz z ewolucją przepływu pracy zmienia się również harmonogram. Nie jest tajemnicą, że zmiany te będą miały wpływ na prognozę przychodów firmy. Ważne jest, aby firma niezwłocznie dokumentowała te zmiany w harmonogramie zasobów. Brak szybkiej aktualizacji harmonogramu wpłynie na wiele decyzji zarówno w zakresie sprzedaży, jak i dostaw. Od nadmiernego angażowania zasobów po zawyżanie przychodów, im bliżej czasu rzeczywistego znajdują się dane firmy świadczącej usługi profesjonalne, tym bardziej będą one przydatne w podejmowaniu decyzji.

Błąd prognozy przychodów nr 5: zrozumienie i uwzględnienie zmienności

Odnoszące sukcesy firmy świadczące profesjonalne usługi muszą być elastyczne, a wynikiem elastyczności jest zmienność prognoz przychodów. Prognozowanie na najbliższy miesiąc lub dwa miesiące jest proste, a rzeczywiste przychody będą prawdopodobnie w granicach 5% szacunków. Prognozy na sześć do 12 miesięcy są znacznie bardziej zmienne i mogą różnić się o 20% lub więcej. Ale co by było, gdyby można było mierzyć, przewidywać, a następnie planować zmienność?

Zrozumienie i pomiar zmienności dostarczy cennych informacji. W rzeczywistości doświadczenie jednego z naszych klientów w przewidywaniu zmienności usług profesjonalnych przekształciło się w przewagę konkurencyjną. Krótka wersja tej historii jest taka, że okazuje się, iż zmienność usług profesjonalnych ma tendencję do bycia stałą. Stała zmienność oznacza, że przewidywanie jej z rozsądnym poziomem dokładności jest osiągalne, pod warunkiem posiadania odpowiednich narzędzi.

Błąd prognozy przychodów #6: Znajomość różnicy między przychodami a przepływami pieniężnymi

Zwykle jest to problem dla szybko rozwijających się firm świadczących profesjonalne usługi, w których gotówka jest najważniejsza, ale mimo to jest to konieczne dla każdego menedżera usług. Prognozy przychodów i prognozy gotówki to dwie ściśle powiązane, ale bardzo różne rzeczy. Rozwijające się firmy często kładą nacisk na przepływy pieniężne, ponieważ to one utrzymują działalność. Prognozowanie gotówki jest z pewnością niezbędne, ale pominięcie prognozy przychodów może prowadzić do problemów w przyszłości.

Wynika to z faktu, że prognozy gotówkowe koncentrują się na działaniach finansowych, takich jak fakturowanie i windykacja, podczas gdy prognozy przychodów koncentrują się na działaniach operacyjnych, takich jak zatrudnienie w projekcie. Podczas gdy prawidłowa prognoza gotówki może pomóc w zrozumieniu, czy można utrzymać światło, nie podkreśli ona, czy organizacja ma odpowiedni zestaw zasobów, aby wykonać pracę, którą wygrała.

Prognozowanie przychodów staje się jeszcze bardziej konieczne w przypadku zarządzania projektami o stałej cenie. Zrozumienie rzeczywistych dotychczasowych nakładów i szacowanych nakładów na ukończenie projektu o stałej cenie zapewnia kierownikom projektów narzędzia do sprawdzania kondycji ich zaangażowania. Szacowany wysiłek włożony w ukończenie projektu jest tym, co składa się na prognozę przychodów firmy i pomaga zwiększyć dokładność procesu rozpoznawania przychodów. Są to dwa obszary, w których prognozowanie środków pieniężnych po prostu nie pomoże.

Jak rozpocząć korzystanie ze skonsolidowanego prognozowania przychodów?

Jeśli którykolwiek z tych typowych błędów w prognozowaniu przychodów brzmi znajomo, prawdopodobnie są one wynikiem kłopotliwej platformy lub procesu. Być może wszystkie harmonogramy znajdują się w plikach Excela, a zestaw narzędzi nie jest wystarczająco zaawansowany, aby szybko agregować i rozpowszechniać informacje. Alternatywnie, stosowane procesy mogą prowadzić do nieaktualnych lub niewiarygodnych informacji.

Organizacja świadcząca profesjonalne usługi może mieć również trudności z zebraniem wszystkich potrzebnych danych w jednym miejscu ze względu na wysoce scentralizowany proces. Najskuteczniejsze firmy świadczące profesjonalne usługi rozwiązują te problemy, wykorzystując rozwiązania do automatyzacji usług profesjonalnych jako oprogramowanie do prognozowania przychodów. Narzędzia PSA pomagają firmom usługowym modelować i mierzyć prognozowaną pracę poprzez decentralizację przepływu pracy i szybkie dostarczanie skonsolidowanego widoku organizacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak oprogramowanie PSA może pomóc w planowaniu i prognozowaniu przychodów, pobierz nasz e-book, Automatyzacja usług profesjonalnych: A Quick Primer.

Demonstracyjne modele prognozowania przychodów dla usług profesjonalnych

Często zadawane pytania dotyczące prognozowania przychodów

Czym jest prognozowanie przychodów?

Prognozowanie przychodów to strategia firmy wykorzystywana do szacowania i przygotowywania się na przyszłe przychody. Jest to proces przewidywania, ile przychodów firma może oczekiwać w określonym czasie w celu podejmowania decyzji biznesowych opartych na danych.

Jakie są cztery modele prognozowania przychodów wykorzystywane do przewidywania przychodów?

Cztery rodzaje modeli prognozowania przychodów obejmują model prognozowania przychodów w rurociągu, model prognozowania oparty na zasobach, prognozowanie przychodów za pomocą modelu danych historycznych oraz wykorzystanie zaległości do prognozowania finansowego.

Dlaczego prognozowanie przychodów jest ważne?

Prognozowanie przychodów jest ważne, ponieważ jeśli prognozowanie przychodów jest prawidłowe, firma jest odpowiednio duża i ma zdrowy zestaw usług. Błędne modele prognozowania przychodów mogą skutkować zbyt małą lub zbyt dużą liczbą pracowników w kluczowych obszarach i niskim wskaźnikiem wykorzystania, wysoką rotacją lub ogólnym brakiem ukierunkowania.

Jak prognozować przychody na podstawie danych historycznych?

Mając historyczne wyniki jako punkt odniesienia, bieżące warunki są następnie analizowane w celu oceny, w jaki sposób mogą one wpłynąć na te wyniki. Opiera się to na założeniu, że organizacja uzyska co najmniej taką samą kwotę przychodów w bieżącym okresie, jak w tym samym okresie w przeszłości.

Czym jest prognozowanie oddolne?

Prognozowanie oddolne lub prognozowanie oparte na zasobach pozwala zespołom zaplanować wszystkie zaplanowane prace i odpowiednio dopasować odpowiednie zasoby do projektów, korzystając z oprogramowania do planowania zasobów i ich najlepszej oceny.

Jaka jest różnica między modelem prognozowania przychodów a modelem projekcji przychodów?

Modele projekcji przychodów są bardziej przydatne, gdy chcesz przewidzieć, co się stanie, zakładając, że sytuacja się nie zmieni, podczas gdy modele prognozowania przychodów lepiej pomagają firmom identyfikować trendy, dzięki czemu można odpowiednio dostosować strategie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Gotowy, by z nami działać?

Twój czas jest cenny, nie będziemy go marnować.

Zalecane dla Ciebie

Wydanie BigTime z lutego 2021 r.
BLOG
WEBINAR
PRZEWODNIK
HISTORIA KLIENTA
PODCAST

Wydanie BigTime z lutego 2021 r.

G2 uznaje BigTime za lidera trendów w dziedzinie oprogramowania PSA
BLOG
WEBINAR
PRZEWODNIK
HISTORIA KLIENTA
PODCAST

G2 uznaje BigTime za lidera trendów w dziedzinie oprogramowania PSA

BLOG
WEBINAR
PRZEWODNIK
HISTORIA KLIENTA
PODCAST

Usprawnij pracę swojego zespołu dzięki tym narzędziom do zarządzania projektami w chmurze

Subskrybuj

Uzyskaj najnowsze informacje na temat zarządzania firmą.