Porady od ludzi, którzy byli na Twoim miejscu, są nieocenione. W tym roku postawiliśmy sobie za cel, w jaki sposób możemy pomóc zbudować społeczność dla liderów branży, jak skutecznie skalować swój biznes. Mieliśmy szczęście współpracować z The Civil Engineering Podcast, aby zapewnić słuchaczom nową serię - The Civil Engineering Entrepreneurs. Gospodarz i założyciel EMI, Anthony Fasano, spotkał się z doświadczonymi i zręcznymi liderami inżynierii, aby przeprowadzić fascynujące rozmowy na temat tego, co jest potrzebne do zbudowania i rozwoju firmy.
Ponieważ seria dobiega końca, zebraliśmy 5 naszych ulubionych porad prosto od gości podcastu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o rozwijaniu udanego biznesu inżynieryjnego od profesjonalistów, którzy tam byli i to zrobili.
1. Poproś o pomoc.
Kiedy firma dopiero rozpoczyna swoją działalność, w większości przypadków wspólnicy-założyciele robią wszystko. Od księgowości po prace administracyjne - wszystkie ręce na pokład. I choć zwykle będzie tak przez dłuższy czas, dopóki firma i jej procesy nie zostaną ustanowione, nadejdzie czas, kiedy będziesz musiał poprosić o pomoc. Tak, zatrudnianie nowych osób w firmie może być przerażające. W końcu firma jest twoim dzieckiem i chcesz, aby opiekowali się nią właściwi ludzie. Będziesz jednak musiał zidentyfikować i obsadzić niektóre z różnych ról, które zajmują wiele godzin w ciągu dnia, abyś mógł poświęcić czas na ważniejsze rzeczy.
2. Spotkania w określonym celu.
W minionym roku (a nawet teraz) można śmiało powiedzieć, że większość z nas doświadczyła zmęczenia Zoomem z powodu gwałtownego wzrostu liczby spotkań spowodowanego nieoczekiwanym zleceniem pracy z domu. Patrząc wstecz, cenną lekcją było "spotykanie się w określonym celu". Spotkania są konieczne, ale nie muszą zajmować całego dnia. Szybkie spotkania są zazwyczaj bardziej efektywne niż dłuższe. Niech będą krótkie i słodkie. Nie musisz wymieniać wszystkiego, nad czym pracujesz, po prostu informuj zespół na bieżąco o tym, co powinien wiedzieć i o bieżącym obciążeniu pracą. Pamiętaj tylko, aby robić to, co ma sens dla twojego zespołu i ludzi.
3. Sukces na pokładzie, a nie szybkość.
Sposób, w jaki wdrażasz nowego członka zespołu, nadaje ton jego doświadczeniu w firmie, a także jakości jego pracy. Przygotuj ich na sukces dzięki odpowiednim procesom wdrażania, które sprawdzą się w Twojej firmie. Posiadanie listy kontrolnej onboardingu gwarantuje, że nic nie zostanie pominięte i nie utrudnisz nikomu płynnego przejścia. Niech będzie to ustalony proces, ale stale ewoluujący, aby był jak najlepszy. Zachęcaj zespół do udziału we wszelkich niezbędnych aktualizacjach - znają oni proces lepiej niż ktokolwiek inny.
4. Poświęć czas na zbudowanie zespołu marzeń.
Sukces Twojej firmy zależy w dużej mierze od Twoich pracowników. Poświęć odpowiednią ilość czasu na znalezienie właściwego kandydata i bądź cierpliwy podczas zatrudniania. Znalezienie odpowiedniego zespołu może być długotrwałym procesem, ale w ostatecznym rozrachunku będzie tego warte. Po zbudowaniu odpowiedniego zespołu dla swojej firmy, zainwestuj w jego rozwój, a także w kulturę firmy. Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, to regularne spotkania z każdym członkiem zespołu. Dowiedz się, co chcą osiągnąć w swojej karierze i dokąd chcą zmierzać. Wykorzystaj ich opinie i pomóż im znaleźć kursy, które są zgodne z ich celami i ambicjami. Wiedza i umiejętności, których się nauczą, zostaną wykorzystane w firmie.
5. Bycie innym jest w porządku, to naprawdę świetna rzecz.
Nie ma dwóch takich samych firm inżynieryjnych i to jest niesamowite. Każda firma ma innych ludzi, inne projekty, inne procesy i inne cele. Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że w Twojej firmie wszystko się zmieni i prawdopodobnie już się zmieniło. Chodzi jednak o to, jak radzić sobie ze zmianami i utrzymywać swoje wartości w zgodzie z wizją/misją firmy. To jeszcze jeden powód, dla którego warto otaczać się mądrymi ludźmi, którzy chcą odnieść sukces tak samo jak Ty.
Wszystkie te porady i wiele, wiele więcej prosto ze źródła w pełnych odcinkach podcastu tutaj. Chcesz dowiedzieć się, jak firmy inżynieryjne wykorzystują łatwy w użyciu interfejs BigTime do efektywnego śledzenia czasu, kontrolowania budżetów, tworzenia niestandardowych raportów i nie tylko? Dowiedz się więcej o BigTime dla inżynierów i architektów.